portone.pl

Blog tematyczny o elektronice, technologii i komputerach

lifestyle

Jak ogrzać się w zimne dni?

Jak ogrzać się w zimne dni?

Nadchodząca zima to czas nieustannie spadającej temperatury. Tęsknota za latem i piękną, złotą jesienią daje się we znaki, a wiatr smaga po policzkach. Jak można ogrzać się zimą? Poznaj najlepsze sposoby na walkę z chłodem!

Warstwy to podstawa!

Warstwy, warstwy i jeszcze raz warstwy! Jest to najskuteczniejszy sposób na zapewnienie sobie ciepła podczas chłodnych dni – w szczególności, gdy słońce raz się pojawia, a raz znika. Warto zawsze pod spodem mieć na sobie bieliznę termiczną. Gdy nie pada, doskonale sprawdzają się kurtki puchowe, które wyróżniają się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Przygotowując zimowe stylizacje, nie można pomijać czapki i szalika! To właśnie przez głowę i szyję uciekają największe ilości ciepła.

Zimne dni, a sen

Podczas chłodnych nocy spore wyzwanie stanowi odpowiednie zorganizowanie sypialni. A jak wiadomo, sen to podstawowa potrzeba ludzkiego organizmu i należy o niego dbać przez 165 dni w roku. Jesienią i zimą znaczenie ma nie tylko materac wysokiej jakości i ergonomiczna poduszka, ale również pościel i kołdra. Warto zaopatrzyć się w akcesoria sypialniane dopasowane do temperatury panującej w mieszkaniu. Zarówno gorąco, jak i zimno wpływa negatywnie na sen.

Termofor i ogrzewacz do rąk

Świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się na zimę w termofor. Wieczór spędzony pod ciepłym kocem, z ulubioną książką i termoforem to prawdziwa definicja zimowego i jesiennego relaksu. Standardowe termofory wypełnia się ciepłą wodą, jednak obecnie coraz większą popularność zyskują te z żelowym wypełnieniem oraz model elektryczne. Z kolei na dworze, nieocenione mogą okazać się ogrzewacze do rąk. Najpopularniejsze są te skonstruowane na bazie żelu. Są one wielokrotnego użytku i można powiedzieć, że są niezastąpione podczas mroźnych dni. Należy pamiętać o tym, aby zawsze przestrzegać instrukcji obsługi i tym samym, zapobiegać oparzeniom.

Herbata jako zimowy napój mocy

Ciepła herbata pomaga szybko ogrzać cały organizm. Ubranie się w kilka ciepłych warstw, zaopatrzenie w puszysty koc i termofor, w połączeniu z kubkiem ciepłej herbaty to zestaw, który pozwoli uzyskać komfort termiczny nawet w najbardziej chłodne dni! Dodatkowo, herbaty z dodatkami, takimi jak cytryna czy imbir mogą skutecznie wspomagać układ odpornościowy.

Jesień i zima to ciężki czas dla wszystkich zmarzluchów. Warto wypróbować różne rozwiązania wpływające na komfort termiczny i wybrać te, które raz na zawsze pozwolą poradzić sobie z chłodem.
 
Artykuł sponsorowany

Udostępnij